Blog

Kıl çadır ® ve kıl çadırı temininde en uygun fiyat en yüksek kalite garantisini Filiz Dokumacılık veriyor. ☎ 0533 344 7082
Hemen Arayın Kıl Çadır Sipariş

Kıl Çadırdan Malazgirt Zaferine

Kıl Çadırdan Malazgirt Zaferine

Bitlis'te kurulan han otağı ile Malazgirt ruhu yaşatılacak

Kırgızların Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü için hazırladığı han otağı, Bitlis Ahlat'ta düzenlenecek etkinliklerde alana renk katacak. Bitlis Ahlat'ta Malazgirt Zaferi'nin 947. yıldönümü kutlamaları için hazırlanan han otağı görenlerin ilgisini çekiyor. Birçok medeniyetin izlerini taşıyan, Türklerin Anadolu'ya girişinin kapısı ve "Anadolu'nun tapusu" olarak nitelendirilen Ahlat'ta 26 Ağustos'ta düzenlenecek etkinlikler için çalışmalar tamamlandı.

Kıl çadır'dan Han Otağına 50 Kıl Çadır kuruldu.

Çarho'da 400 dönümlük alanda han otağının (büyük otağ) yanı sıra yöresel ürünlerin de sergileneceği 50 kıl çadır kuruldu. Van Erciş'te yaşayan Kırgızların hazırladığı han otağı ve diğer çadırlar, alana ayrı bir güzellik katıyor.

KIL ÇADIRI

Kıl çadır | Kıl Çadırı | Yörük Çadırı

Yeni nesil işletmeciliği Osmanlı gelenekleriyle pekiştiren kıl çadırı artık yeni Türkiye'nin öncelikleri arasında. Orta ölçekli bir iş kurmak isteyenlerin yatırım maliyetini ciddi oranda düşüren kıl çadırı temininde en uygun fiyatı ve yüksek kalite garantisini sadece Filiz Dokumacılık veriyor.

KIL ÇADIR

Kıl çadır | Kıl Çadırı | Osmanlı Kıl Çadırı

Bizim işimiz olan kıl çadır, kıl çadırı ve Yörük çadırı dokumacılığıdır.Mesleğimizi 3 kuşaktan bu yana devam ettirmekteyiz. Kıl çadır dokumacılığı; Öncelikle bunun kıllarını çobanlardan köy köy il il dolaşıp Türkiye genelinden ihtiyacımız kadar kıl toplayıp,kılları renk renk ayırıp daha sonra taramaya geçilir daha sonra ise ip yapılıp ve büküme geçilir ve dokunup çadır haline gelir. Kıl çadırlarımızın dokuma ebatları en olarak 100 cm olarak dokunup gelen siparişe göre dikilip kurulur. Kıl Çadır ölçüleri standart değildir siparişe göre her ölçüde hazırlanıp teslim edilir.

Kıl çadırı nasıl bu kadar dayanıklı olabiliyor?

KIL ÇADIR DAYANIKLIDIR.

Mesleğini üçüncü kuşaktır devam ettiren Filiz Dokumacılık ailesi, sadece kıl çadırı değil yörük çadırı dokumacılığı da yapıyor. Türkiye genelinde iyi beslenebilen hayvanların dayanıklı olmasını sağlayan kıllarını çobanlardan köy köy dolaşıp satın alan Filiz Dokumacılık ekibi, bu kılları renk renk ayırıp taradıktan sonra ip haline getirerek büküyor. Ardından dokunan bu malzeme kıl çadır haline geliyor.

Kıl Çadırı Nedir?

Kıl Çadırı Nedir?

Aslında kıl çadırı hesaplı işletmeciliğin, rantabl yatırımların ve kullanışlı mekanların arayışında olan girişimcilere hitap ediyor. Çünkü kıl çadırı sadece akıllı yatırım demek değil, aynı zamanda hesabını bilmek, tasarruf yapmak ve göze hitap etmek anlamını taşıyor. 

KIL ÇADIRI NEDEN TERCİH EDİLMELİ?

KIL ÇADIR TERCİH NEDENİ

İşletmenin henüz kar getireceği bile net değilken, bu harcamayla büyük bir risk altına girmiş olursunuz. Sadece betonarme değil aynı zamanda prefabrik yapılar da bu tür yatırımlar için ciddi meblağlarda para isteyen işlerdir. Oysa her yere ve her şekilde kurabileceğiniz bir kıl çadırı yatırımı, hem sizi diğer rakiplerinizden farklı kılar, hem de işletme maliyetlerinizin büyük ölçüde düşmesini sağlar.

Kıl çadırı kazandırıyor

kıl çadırı kazandırıyor

Kıl çadır Türkiye'nin işletmecilikte çok geç keşfetmesine rağmen yüzyıllardır geleneklerinde var olan bir yerleşim kültürü. Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaygın olan oba hayatını günümüze bire bir taşıyan kıl çadırı, yeni nesil işletmeciliği geleneksel Türk kültürüyle harmanlıyor. Böylece kıl çadırı sayesinde ortaya hem masrafsız hem de göze hitap eden bir işletmecilik anlayışı ortaya çıkıyor.


KIL ÇADIR | KIL ÇADIRI imalat Toptan Montaj ve Tamirat

Kıl çadır, kıl çadırı, yörük çadırı, oba çadırı, otağ çadırı, türkmen çadırı, şark köşesi , oturma grupları ve kıl çadır imalatı, kıl çadır fiyatı almak için bizi arayabilirsiniz.

Fiyat Teklifi Al

Hakkımızda

Bizim işimiz olan kıl çadır, kıl çadırı ve Yörük çadırı dokumacılığıdır. Kıl çadır ve Kıl çadırı alanda en iyi hizmetleri veren ve Türkiye'nin her yerinde yapmış oldukları çadırları görebileceğiniz internet sitemizde kıl çadır modellerini inceleyerek istediğiniz kıl çadır modeline sahip olabilirsiniz.

Filiz Dokumacılık

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

Kıl Çadır | Kıl Çadırı imalatı

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
filizdokumacilik (@) hotmail.com
+90 533.344.7082
Whatsapp
Hemen Ara