Hakkımızda

Kıl çadır ® ve kıl çadırı temininde en uygun fiyat en yüksek kalite garantisini Filiz Dokumacılık veriyor. ☎ 0533 344 7082
Hemen Arayın Kıl Çadır Sipariş

Filiz Dokumacılık Kıl Çadır, Kıl çadırı ve Yörük Çadır İmalat Satış ve Montaj

KIL ÇADIR  |  KIL ÇADIRI
KIL ÇADIR  |  KIL ÇADIRI
KIL ÇADIR  |  KIL ÇADIRI

Bizim işimiz olan kıl çadır, kıl çadırı ve Yörük çadırı dokumacılığıdır.Mesleğimizi 3 kuşaktan bu yana devam ettirmekteyiz. Bu kıl çadır dokumacılığı; Öncelikle bunun kıllarını çobanlardan köy köy il il dolaşıp Türkiye genelinden ihtiyacımız kadar kıl toplayıp,kılları renk renk ayırıp daha sonra taramaya geçilir daha sonra ise ip yapılıp ve büküme geçilir ve dokunup çadır haline gelir. Kıl çadırlarımızın dokuma ebatları en olarak 100 cm olarak dokunup gelen siparişe göre dikilip kurulur. Kıl Çadır ölçüleri standart değildir siparişe göre her ölçüde hazırlanıp teslim edilir.

NEDEN KIL ÇADIR TERCİH EDİLİR...!!!

Kıl çadır yazın serin kışın sıcak tutma özelliğine sahiptir neden mi? Çünkü kıl çadır  yağmurda şişme yapar dokuma gözenekleri kapanır güneş doğduğunda dokuma gözenekleri açılıp rüzgarı içeriye alır ve serin olur.

Osmanlı tarihinden bu yana kullanılan kıldan mamul Kıl çadırları hala kullanılmaktadır. Kıl Çadırları günümüzde artık genellikle göçebelerde deyim Akdeniz sahillerinde ki beş yıldızlı otellerde daha çok ilgi ile kullanılmaktadır. Kıl Çadırı otellerde daha Türk gecelerinde gözleme çadırları olarak kullanılmaktadır. Kıl Çadırlarımız keçi kılından ip yapılarak daha sonra tezgâhlarda dokunarak imalatını yapmaktayız.

Kıl Çadırı kullananların tercih sebebi birçok özelliğe sahip olmasından kaynaklanıyor. Kıl Çadırının taşıdığı özellikler Yağmur geçirmemesi sıcakta serin soğukta sıcak tutma özelliği vardır. Kıl Çadırı bu özelliği keçi kılının yağmurda şişmesinden kaynaklanıyor. Bundan dolayı Kıl Çadırı kuruluyken yağmur yağdığında şişerek dokuma gözenekleri kapanıp dışarıdaki hava akımını kesip dışarıda soğuk havayı içeriye almaz sıcak havada ise gözenekler açılıp dışarıda sıcak bir havada kıl çadırlarının içerisi serin mi serin olur. Dokuma gözeneklerinden adeta rüzgârı süzer genellikle kıl çadıra tercih sebebi bundandır.

Günümüzde artık restaurant, otel, dinlenme tesisleri ve yayla şenlikleri ramazanda iftar çadırları olarak tercih edilmektedir.

Filiz dokumacılık olarak biz; Türkiye'nin dört bir yerine hizmet vermekle kalmayıp ORTA DOĞUDAKİ Arap Devletlerinede kıl çadır, kıl çadırı, yörük çadırı, türkmen çadırı, oba çadır, otağ çadırı satışı yapmaktayız. Çünkü kıl çadırlar serin tuttuğu için çölde kullanma sebeplerinden biridir. Ayrıca Kıl Çadırına sinek, akrep, yılan vb. haşereler girmez ve barınamaz...

Misyon & Vizyon

- Şirketimizin yetenek ve kapasitesi doğrultusunda, müşterilerimizin tüm ürün ve hizmet beklentilerini dünya standartlarında karşılamak.

- Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın memnuniyetlerini artırmak.

- Amaçlarımızı çevre ve doğaya zarar vermeden, ilişkide olduğumuz kurum ve kişilerle uyum içerisinde gerçekleştirmek.

- Dünya, ülke ve bölge ekonomisine katkıda bulunmak.

- Mevcut ve yeni ürünlerimiz ile faaliyet bölgelerimizin gelişiminde önemli roller alarak, sürekli girişimci olmak.

- Branda ve Çadırcılık sektöründeki global gelişmelere katkıda bulunmak.


KIL ÇADIR | KIL ÇADIRI imalat Toptan Montaj ve Tamirat

Kıl çadır, kıl çadırı, yörük çadırı, oba çadırı, otağ çadırı, türkmen çadırı, şark köşesi , oturma grupları ve kıl çadır imalatı, kıl çadır fiyatı almak için bizi arayabilirsiniz.

Fiyat Teklifi Al

Hakkımızda

Bizim işimiz olan kıl çadır, kıl çadırı ve Yörük çadırı dokumacılığıdır. Kıl çadır ve Kıl çadırı alanda en iyi hizmetleri veren ve Türkiye'nin her yerinde yapmış oldukları çadırları görebileceğiniz internet sitemizde kıl çadır modellerini inceleyerek istediğiniz kıl çadır modeline sahip olabilirsiniz.

Filiz Dokumacılık

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

Kıl Çadır | Kıl Çadırı imalatı

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
filizdokumacilik (@) hotmail.com
+90 533.344.7082
Whatsapp
Hemen Ara